طراحی و ساخت انواع سوله | 36228800 (051)

ایران، مشهد، بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی (میثاق)، میثاق ۳۴/۱

سوله نمایشگاهی

آنچه در این مقاله میخوانید:

اگر در فکر برگزاری نمایشگاه هستید، می‌توانید از سوله اسپیس فریم استفاده کنید چرا که با وجود ظرافت و زیبایی خاصی که دارد، استحکام آن باعث می‌شود تا به عنوان سوله نمایشگاهی کاربرد داشته باشد. اشکال هندسی منحصر به فرد این سازه باعث جذب هرچه بیش‌تر مخاطبان و بازدیدکنندگان نمایشگاه می‌شود.

سوله نمایشگاهی

سوله نمایشگاهی چیست؟

شرکت های معتبر ساخت سوله توانسته‌اند سازه‌ای را تهیه کنند که با وجود زیبایی و طراحی منحصر به فرد برای کاربردهایی از جمله ساخت نمایشگاه مناسب باشد. برای اکثر انبارها، آشیانه هواپیما مکان‌هایی مانند کارخانه و جاهایی که به دهانه ورود و خروج بزرگی احتیاج است، از این سازه صنعتی استفاده می‌کنند. این سوله‌ها در واقع ساختمان پیش ساخته شده هستند که از فولاد بسیار مقاوم تهیه شده‌اند. سوله نمایشگاهی یا اسپیس فریم به عنوان سوله نو یا دست دوم قابل خریداری است که هنگام تهیه باید به قطر دهانه آن توجه کنید. این سوله از نظر قطر دهانه به موارد زیر تقسیم بندی می‌شود:

 • سوله یک دهانه
 • سوله چند دهانه با سوله اشتراکی
 • سوله قوس ار
 • سوله شبه چند ضلعی
 • سوله تک شیب یا دوشیب

انواع سوله نمایشگاهی

سوله نمایشگاهی یا اسپیس فریم انواع مختلفی دارد که به صورت موقت یا دائم با فونداسیون و روش‌های خاصی نصب می‌شود که شامل نصب پیچیده یا آسان است. در هر حالت برای نصب سوله نمایشگاهی می بایست از افراد متخصص کمک بگیرید. از انواع این سوله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • سوله سبک یا خرپایی
 • سوله قوس‌دار
 • سوله سنتی با ورقه های سنگین
 • سازه های UBM
 • سوله اسپیس فریم دست دوم تیر ورقی
 • سوله اسپیس فریم دو شیب
انواع سوله نمایشگاهی

کاربردهای سوله نمایشگاهی

سوله نمایشگاهی از مصالحی مانند اسپیس ساخته می‌شود. این سوله علاوه بر استفاده به عنوان نمایشگاه، برای احداث مکان‌هایی ک قرار است در آنجا اقامت دائم داشته باشید نیز کاربرد دارد و به آن سوله دائمی گفته می‌شود. قرار گرفتن اسپیس‌ها به صورت اشکال هندسی خاص و منظم باعث شده تا علاوه بر خاص بودن و زیبایی ظاهری، استقامت بالایی داشته باشند. به دلیل این‌که نصب این سوله بسیار آسان است از آن برای ایجاد غرفه‌های کوچک و بزرگ درون نمایشگاه استفاده می‌کنند. اتصال در این سازه با استفاده از بست‌های اسپیس است که توسط بکارگیری از خلاقیت نصاب حرفه‌ای انجام می‌شود. یکی یگر از کاربردهای این سازه، ایجاد سالن ستادی برای برخی مناطق امدادی و بیمارستان صحرایی است. مثلا هنگام زلزله یا هر بحران طبیعی دیگر، سالن ستاد اسپیس ساخته می‌شود تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن مجروحان و آسیب دیدگان به آن‌جا منتقل شوند.

ساخت انواع سوله با سوله بارون

برای استعلام هزینه طراحی و ساخت سوله به همراه پوشش دیوار و سقف تماس بگیرید.

لوگو سوله بارون

 

کاربردهای سوله نمایشگاهی

مزایای مهم سوله نمایشگاهی

این سوله‌ها به دلیل دارا بودن اندازه‌های مختلف، نصب آسان، مقاومت بالا، ارتفاع قابل تغییر، نصب و دمونتاژ سریع و آسان، قیمت مقرون به صرفه و اجرای غرفه‌های متنوع نمایشگاه از مزایای مهم این سازه صنعتی به شمار می‌رود. همچنین شرکت‌های معتبر و شناخته شده برای پروژه‌های اجرایی مانند برپایی نمایشگاه، سوله اسپیس فریم را به صورت موقت اجاره می‌دهند.

 • استفاده از وسایل گرمایشی و سرمایشی
 • راحتی مونتاژ در مکان سرپوشیده و باز
 • نکات مهم در ساخت سوله نمایشگاهی

با توجه به این‌که قرار است با استفاده از این سوله نمایشگاه برپا کنید، می‌بایست نکات زیر را در نظر داشته باشید:

خلاقیت در ساخت سوله نمایشگاهی

استفاده از خلاقیت و مدرنیته می‌تواند تاثیر بسیاری در ذهن مخاطب بگذارد. شما می‌بایست با توجه به این‌که قرار است چه نمایشگاهی برگزار کنید، نهایت ایده خود را به کار بگیرید و بهتر است که از ایده دیگران استفاده نکنید چرا که مخاطب کپی بودن طراحی سوله را تشخیص می‌دهد. می‌توانید با ترکیب نوآوری و تجارب گذشته خود این‌کار را انجام دهید.

عدم اعمال محدودیت برای بازدید کنندگان از نمایشگاه

برای کسانی که قرار است به نمایشگاه شما مراجعه کنند، محدودیت قرار ندهید. برخی افراد برای مراجعه کنند مسیر مشخصی را تعیین می‌کنند تا حتما از آن‌جا وارد شده و سپس خارج شوند. اینکار برای بسیاری از افراد ناخوشایند است و دلشان می‌خواهد از نمایشگاه خارج شوند. فضایی برای بازدید کننده ایجاد کنید تا به هر سمتی که دلشان می‌خواهند بروند و از نمایشگاه بازدید کنند.

ساخت سوله نمایشگاهی مدرن

در دنیای مدرن امروز می‌بایست برای انجام هر کاری از جمله ساخت سوله نمایشگاهی با پیشرفت تکنولوژی همسو باشید و برای ساخت آن از تجهیزات بروز استفاده کنید. این‌کار برای بالا بردن کیفیت برگذاری نمایشگاه یک امر بسیار مهم است و باعث جذابیت چندین برابری شده و بازدیدکنندگان بیش‌تری تمایل به مراجعه به نمایشگاه دارند.

فراهم کردن فضای مناسب برای حرکت افراد

ممکن است سوله شما ظاهر جذابی داشته باشد اما مکانی برای عبور و مرور افراد در نظر نگرفته باشید به همین دلیل مخاطب تمایل چندانی به بازدید از نمایشگاه ندارد. در این صورت می‌توانید بخشی از محصولات را به علت کم بودن فضا روی تلفن همراه مشتریان و بازدیدکنندگان نمایش دهید.

قیمت سوله نمایشگاهی

قیمت سوله نمایشگاهی

یکی از مواردی که باعث شده از سوله اسپیس فریم به عنوان سوله نمایشگاهی استفاده شود، قیمت ارزان و مناسب آن است. شما می‌توانید با قیمت بسیار مناسب این سوله را تهیه کرده و برای برپایی نمایشگاه خود اقداماتی انجام دهید. بنابراین هر چه زودتر برای خرید آن اقدام کنید چرا که با توجه به مشکلات اقصادی شاهد افزایش روزافزون قیمت سوله‌ها هستیم. البته این نکته را فراموش نکنید که می‌توانید سوله نمایشگاهی را به صورت موقت کرایه کنید که این مورد برای کسانی که نمی‌خواهند به صورت دائم سوله تهیه کنند، مناسب است.

ساخت سوله نمایشگاهی

سوله اسپیس فریم یا نمایشگاهی مناسب برای برگذاری نمایشگاه‌های مختلف است. هنگام ساخت سوله باید نکاتی را در نظر بگیرید. عبور و مرور بازدید کنندگان، عدم اعمال محدودیت برای مخاطبان و به کار بردن سوله مدرن برای جذب بازدیدکنندگان بیش‌تر از جمله مواردی است که باید هنگام احداث سوله به آن توجه داشته باشید. ساخت سوله برای نمایشگاه برایتان مقرون به صرفه است چرا که می‌توانید آن‌ها را به صورت کرایه‌ای نیز تهیه کنید.

سوله بارون
سوله بارون

ساخت انواع سوله های سبک و سنگین | پوشش سقف و دیوار سوله | سوله سازی

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *