طراحی و ساخت انواع سوله | 36228800 (051)

ایران، مشهد، بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی (میثاق)، میثاق ۳۴/۱

قیمت سوله

آنچه در این مقاله میخوانید:

برای خرید سوله ابتدا باید به عوامل تاثیر گذار در قیمت آن توجه ویژه‌ای داشته باشید چرا که در غیر این صورت ممکن است شما خرید امنی را تجربه نکنید. قیمت آجر سوله، کاربرد سوله و نوسانات قیمت آهن روی هزینه ساخت سوله تاثیر گذار است. برای این‌که بتوانید قیمت سوله را محاسبه کنید، بهتر است از روش برآورد هزینه به صورت آنلاین کمک بگیرید تا از سو استفاده افراد سودجو جلوگیری شود و نتوانند سوله را با هزینه گزافی به شما عرضه کنند.

قیمت سوله

💎عوامل موثر بر قیمت سوله محل احداث سوله، مساحت سوله، متریال ساخت، وزن سازه، نوسانات قیمت ارز و آهن
⭐موارد مهم بر افزایش قیمت آجر سوله کیفیت خاک نسوز، نوع بسته بندی، کیفیت پخت آجر، نوع کوره و نوع سوخت مصرفی کوره، ترکیب درصد مواد شیمیایی و معدنی
📌هزینه ساخت و قیمت هرمترمربع سوله به طور میانگین بین 400 هزار تومان تا 2.200 میلیون تومان
✔استعلام قیمت انواع سوله 05136228800

عوامل موثر در قیمت انواع سوله

قبل از انتخاب سوله باید بدانید فاکتورهایی در هزینه آن تاثیرگذار است:

محل احداث سوله

این موضوع از عوامل تاثیرگذار بر قیمت سوله است. به این نکته توجه داشته باشید که هر چه محلی که قرر است سوله در آن احداث شود از کارخانه اصلی دورتر باشد، هزینه حمل و نقل آن بیش‌تر شده و در نتیجه روی قیمت کلی سوله نیز تاثیر دارد. همچنین در نظر بگیرید که سوله نباید روی زمین سست احداث شود، ابتدا باید خاک آن منطقه را مقاوم سازی کنید و این مورد هم هزینه سوله را افزایش می‌دهد. بهتر است دیواره های سوله مقاوم باشد تا در برابر شرایط بد جوی بتواند سازه شما را محافظت کند و هر چقدر دیواره‌های سوله بزرگ‌تر باشد، هزینه سوله سازی نیز بالاتر است.

متراژ و مساحت سوله

مساحت سوله نیز در قیمت آن تاثیرگذار است و هر چقدر مساحت یک سازه بالاتر باشد، هزینه آن نیز بالاتر می‌رود.

کاربرد سوله

با توجه به اینکه شما قرار است چه سوله‌ای را برای استفاده خریداری کنید، در قیمت آن موثر است. مثلا سوله ورزشی قیمت بالاتری نسبت به سوله انبار دارد چرا که ارتفاع دیوارهای سوله ورزشی باید بالاتر باشد.

مواد به کار رفته در ساخت سوله

پوشش سوله، سقف، دیوارها و سایر مواد مصرفی به کار رفته در آن روی قیمت سوله تاثیرگذار هستند و هر چقدر میزان کیفیت مواد بالاتر باشد، شما باید هزینه بیش‌تری را برای ساخت سوله پرداخت کنید. قیمت ساندویچ پانل، پیشم شیشه، میلگرد، تیرآهن، لوله و ورق سوله همگی در هزینه تاثیرگذار هستند.

نوسانات قیمت فولاد و آهن

نوسان ارز و دلار روی قیمت آهن و فولاد موثر است. با توجه به شرایط اقتصادی شما هر چه سریع‌تر می‌بایست برای ساخت سوله اقدام کنید که این نوسان کم‌تر شامل حالتان شود و بتوانید با قیمت مناسب‌تری آن‌ها را تهیه کنید.

ابعاد سوله

در ساخت سوله ابعاد و وزن آن در واحد هر متر مربع تاثیرگذار است. ساخت سوله با ابعاد کوچک‌تر و وزن پایین‌تر هزینه ارزان‌تری نسبت به سوله با ابعاد بزرگ‌تر دارد.

وزن سوله

قطعا وزن انواع سوله تحت تاثیر عوامل مختلفی چون عرض دهانه، ارتفاع سوله، میزان بار وارده بر آن (باد و برف) قابل اندازه گیری است. بنابراین می تواند وزن سازه بسیار بر روی قیمت آن تاثیر گذار باشد.

ساخت انواع سوله با سوله بارون

برای استعلام هزینه طراحی و ساخت سوله به همراه پوشش دیوار و سقف تماس بگیرید.

لوگو سوله بارون

لیست قیمت سوله

در ادامه در خصوص قیمت انواع سوله بر اساس دهانه و متراژ آن صحبت می کنیم.

متراژ دهانه سوله وزن سوله قیمت کل در هر مترمربع
قیمت سوله ۳۰ متر 18 870.000
قیمت سوله ۴۰ متر 20 1.000.000
قیمت سوله ۵۰ متر 25 1.300.000
قیمت سوله ۶۰ متر 20 1.000.000
قیمت سوله ۲۰ متر 22 1.100.000
قیمت سوله ۳۰ متر 25 1.300.000
قیمت سوله ۴۰ متر 29 1.400.000
قیمت سوله  ۵۰ متر 35 1.700.000
قیمت سوله ۶۰ متر 37 1.800.000
قیمت سوله ۷۰ متر 43 2.100.000
قیمت سوله ۸۰ متر 50 2.500.000
قیمت سوله  ۹۰ متر 58 2.800.000

قیمت سوله دست دوم

سوله دست دوم برای کسانی مناسب است که می‌خواهند سازه‌ای با قیمت پایین خریداری کنند. با خرید این سوله شما می‌توانید از هزینه‌های ساخت آن کم کرده و این مبلغ را در جای دیگری سرمایه گذاری کنید. بنابراین تهیه سوله دست دوم نوعی پس انداز برایتان محسوب می‌شود. قیمت سوله دست دوم کیلویی دیگر به نوسانات قیمت آهن یا ارز و دلار بستگی ندارد و دارای هزنیه ثابتی بوده و به صورت کیلویی محسابه می‌شود. همچنین به دلیل نداشتن اجرت لازم نیست برای خرید آن هزینه گزافی پرداخت کنید. البته بهتر است این سازه را از جای معتبر تهیه کرده تا نسبت به کیفیت آن اطمینان داشته باشید.

قیمت ورق سقف سوله

ورق فولاد رنگی یک محصول پر کاربرد برای ساخت سوله محسوب می‌شود. جنس ورق رنگی از فولاد است و پس از مدتی از تاریخ انقضای آن کاسته می‌شود. حداکثر انقضای ورق‌های روغنی 18 ماه است البته محل نگهداری آن‌ها نیز اهمیت زیادی در این تاریخ دارد و می‌بایست آن‌ها را در جایی نگهداری کنید که دچار خرابی نشود. رنگ استفاده شده، ضخامت رنگ و روش رنگ آمیزی همگی روی قیمت ورق رنگی سقف سوله تاثیر دارند.

هزینه ساخت سوله 500 متری

عرض سوله 500 متری 15 متر، طول آن 36 متر و متراژ آن حدود 500 متر است. همچنین این سوله حدود 300 متر مکعب گنجایش دارد. تحمل بار باد 120 کیلومتر بر ساعت بوده و متریال به کار رفته در آن تیرورقی با اتصال پیچ و مهره است. برای ساخت سوله 500 متری شما می‌بایست بین 250 تا 300 میلیون هزینه پرداخت کنید البته مبلغ حمل و نقل بر عهده شما قرار دارد. سوله 500 متری جز گروه سوله‌ها کوچک محسوب می‌شود و حدود 15 نفر در آن جای می‌گیرد. از این سوله برای اشتغال کارگران استفاده می‌کنند.

هزینه ساخت سوله ۱۰۰۰ متری

ساخت سوله در ابعاد 1000 متر در اغلب موارد برای ساخت انواع سوله های صنعتی و کارگاهی بزرگ است، هزینه این نوع سازه ها عظیم الجثه با توجه به متراژ و مساحت سوله، ارتفاع سوله، کاربرد سوله، قیمت متریال، پوشش سقف و دیوار و نوع کف سازی، نوسانات قمیت متریال و مکان نصب و کار سوله محاسبه می شود.

قیمت آجر سوله

عوامی  در قیمت آجر سوله تاثیر گذار هستند که باید به آن‌ها توجه داشته باشید. ابتدا باید مشخص کنید که ابعاد آجر چقدر است؟ به طور مثال برای دیوار 10 سانتی‌متری به 41 آجر نیاز دارید. تعداد آجری که برای دیوار 20 سانتی‌متری 2 برابر دیوار 10 سانتی‌متری است. همچنین از عواملی که روی قیمت آجر تاثیر دارند شامل موارد زیر است.

  • کیفیت خاک نسوز
  • نوع بسته بندی
  • کیفیت پخت آجر
  • نوع کوره و نوع سوخت مصرفی کوره
  • ترکیب درصد مواد شیمیایی و معدنی

محاسبه آنلاین هزینه ساخت سوله

به دلیل نوسان قیمت سوله و نبودن یک مبلغ مشخص برای آن شما می‌باست این هزینه را به صورت آنلاین محاسبه کنید. البته این برآورد قیمت کار هر کسی نیست و باید به صورت تخصصی انجام شود. در صورتی که تجربه کار و یا ساخت سوله را داشته باشید می‌توانید آن را محاسبه کنید. برای اینکار باید از سایت‌های معتبر به صورت آنلاین کمک بگیرید که طبق متراژ واندازه‌های سوله می‌توان بر اساس فرمول، آن را حساب می‌کنند.

ساخت سوله با هزینه کم

بهتر است بدانید عواملی در هزینه ساخت سوله موثر هستند. این فاکتورها شامل کیفیت مواد مصرفی، ابعاد سوله، محل احداث آن، کاربرد سوله، ورق و پوشش و نوع سوله هستند. باید برای ساخت سوله با هزینه پایین به شرکت‌های سوله سازی معتبر مراجعه کنید تا خرید مطمئن‌تری داشته باشید. البته هزینه سوله دست دوم به دلیل نداشتن اجرت بسیار پایین است که می‌توانید آن را به صورت کیلویی هم تهیه کنید.

قیمت ساخت سوله سبک (خرپایی)

سوله های سبک با نام سوله های خرپایی مشهور هستند، این سازه ها به دلیل استفاده از کمتر از آهن در ساخت، وزن کمتری دارد و به همین دلیل دارای قیمت کمتری نسبت سایر سوله هاست.

هزینه ساخت و قیمت هرمترمربع سوله چقدر است؟

هزینه ساخت یک متر مربع از سوله در سال 1402 به طور میانگین بین 400 هزار تومان تا 2.200 میلیون تومان می باشد.

تاثیر وزن سوله بر هزینه‌های ساخت سوله چقدر است؟

وزن انواع سوله ممکن است تحت تاثیر عوامل مختلفی چون عرض دهانه، ارتفاع سوله، میزان بار وارده بر آن (باد و برف) متغییر باشد به همین دلیل قیمت انواع سوله می تواند تحت تاثیر افزایش وزن باشد.

سوله بارون
سوله بارون

ساخت انواع سوله های سبک و سنگین | پوشش سقف و دیوار سوله | سوله سازی

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *